Młodzieżowy Klub GP

Igrzyska hipokryzji – manifestacja pod ambasadą Rosji

01 lutego, 2014

Fundacja Przebudzenie, Komitet Polska-Czeczenia oraz Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej zapraszają na alternatywne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Data: 7. lutego 2014 roku, godz. 17
Miejsce: Ambasada Federacji Rosyjskiej
Dziennikarzy zapraszamy na godz. 16.50 pod wejście do ambasady.

Powiedz NIE łamaniu praw człowieka w Rosji, przyjdź pod ambasadę Federacji Rosyjskiej 7. lutego (piątek) o godz. 17 i zaprotestuj przeciwko hipokryzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz światowych przywódców, którzy udają, że nie widzą imperialnych i antydemokratycznych działań rządu Federacji Rosyjskiej. Wyraź sprzeciw wobec ograniczania wolności słowa i prawa do zgromadzeń w Rosji oraz wobec ludobójstwa w Czeczenii. Przyjdź przypomnieć o niezależnych dziennikarzach i dysydentach, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach tylko dlatego, że ośmielili się pisać prawdę. Pokaż, że nie godzisz się na przetrzymywanie wraku samolotu TU-154M, w którym zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i 95 obywateli polskich udających się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni ludobójstwa w Katyniu.

Igrzyska Olimpijskie powinny być wielkim świętem sportu, nie chcemy protestować przeciwko sportowcom, ich dokonaniom i sportowej rywalizacji na arenach w Soczi. Jednak nie możemy pozostać bierni wobec patologicznej komercjalizacji Igrzysk oraz wykorzystywania ich szczytnej idei przez zbrodniczy reżim Władimira Putina.

 

 

 

 

https://www.facebook.com/events/1403097116608474/?fref=ts

Dodaj komentarz

Otrzymuj najnowsze informacje